Co trzeba wiedzieć, aby wybrać grzałkę do elektronicznego papierosa

2016.12.28

W konstrukcji każdego e-papierosa jest grzałka - jest to część, która przetwarza ciecz w parę. Od tego jakim on będzie, w dużej mierze zależy przyjemność od vapowania.

Grzałki do elektronicznych papierosów składają się z dwóch głównych elementów: spirali i wełny. Na pierwszy element dostarczany jest prąd, gdzie on przekształca się w ciepło. Zaimpregnowana cieczą wełna znajduje się w bezpośrednim kontakcie ze spiralą, w wyniku czego ciecz wyparowuje się.

Grzałki podzielone na dwa typy: serwisowane i bezobsługowe. W pierwszym przypadku jest wymagana samodzielna zamiana uzwojenia i wełny. Spędzony przy tym czas i wysiłek są kompensowane przez lepszy smak i dużą ilość pary. Druga opcja to grzałki do elektronicznego papierosa co wymagają jedynie jej wymiany, gdy zepsuje się.

Jak długo grzałka do elektronicznego papierosa będzie działała, zależy od intensywności vapowania i jakości płynu. Z reguły, zapalonym vaperom trzeba wymieniać bezobsługową grzałkę co półtora lub dwa tygodnie. Kiedy wymieniać wełnę i spirale na obsługiwanej grzałce vaper decyduje sam według własnego uznania. Wysokiej jakości uzwojenie może posłużyć przez dłuższy czas, a wełnę najlepiej wymieniać przy zamianie cieczy.

Od tego, jaka będzie grzałka do elektronicznego papierosa, decyduje cena. Istnieje powszechne przekonanie, że obsługiwana opcja jest tańsza, ale nie zawsze tak jest. W przypadku korzystania z najtańszego drutu do spirali i wełny, być może uda się zaoszczędzić.

Elektroniczny papieros i grzałkę dla niej można kupić oddzielnie od siebie.

Początkującym vaperom często zalecają zaczynając od bezobsługowego. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby później kupić pojemnik z obsługiwaną bazą. Warto mieć dwie różne grzałki do elektronicznego papierosa, ponieważ nie zawsze jest możliwość zmienić uzwojenie.