Co przepływa przez "żyły" papierosów elektronicznych

2016.12.14

Już wyjaśniliśmy, że mod e-papierosa - jest jego "mózgiem", atomizer - "serce", wtedy płyn do elektronicznego papierosa - "krew". Przeprowadzimy analizę chemiczną.

Płyn do elektronicznego papierosa składa się z czterech głównych elementów: gliceryna, glikol propylenowy, nikotyna oraz środki aromatyzujące. Czasami bez nikotyny. Taka ciecz nazywa – zero.

Gliceryna jest odpowiedzialna za nasycenie smaku cieczy. Jej zawartość w mieszaninie jest oznaczona na etykiecie VG .

Ilość glikolu propylenowego (na etykiecie - PG) określa ilość pary: im większe PG – tym gęstsza para.

Aromatyzery - to esencja smaku cieczy. Są bardzo różne: od normalnego smaku tytoniu do egzotycznych kombinacji deserowych.

"Krew" elektronicznego papierosa, płyn, również posiada swoją "grupę". Globalnie ciecze można podzielić na trzy kategorie:

  1. Premium płyny E-liquid, zwane czasem warunkowo " E-papieros w płynie". Za zwyczaj to są mieszaniny europejskich i amerykańskich producentów. Składają się z wysokiej jakości komponentów, standaryzowane i testowane w laboratoriach farmaceutycznych. Takie ciecze są najbardziej bezpieczne dla zdrowia. Są one również najdroższe.
  2. Zwykłe płyny do e-papierosów od producentów. Wszystko zależy od reputacji firmy i sumienia producentów. Są one często poddawane dobrowolnej certyfikacji swoich produktów i używają składników zagranicznych partnerów. Problem z taką cieczą jest taki, że nie muszą być zgodne z normami. Są one mniej bezpieczne, ale są bardzo popularne ze względu na demokratyczne ceny.
  3. Autorska zawiesina. Z grubsza rzecz biorąc, nielegalna produkcja. Wytwarzane one wśród entuzjastów dla siebie lub dla lokalnej dystrybucji. Co wchodzi w ich skład - tylko Bóg wie, ale mało prawdopodobne że producent odważy się szkodzić sobie, lub swoim przyjaciołom i stałym klientom.

Ciecz w elektronicznych papierosach mają tendencję ku ulepszaniu się. Teraz na Vape - rynku jest ogromny wybór smaków, marek i producentów. Ponieważ konkurencja jest duża, konsument może nie martwić się o skład produktu – producent sam jest zainteresowany w jakości cieczy. Vaperowi pozostaje tylko jedno: zdecydować się czego on pragnie, i vapować.