"Zapraszamy do stołu" Wszystko o ładowarce do elektronicznego papierosa

2016.12.02

Elektroniczny papieros — jest prawie jak żywy organizm i również potrzebuje pokarmu. Ładowarka — jest tym samym "pokarmem" dla elektronicznego papierosa. Dzisiaj porozmawiamy o tym jak poprawnie naładować elektroniczny papieros i dbać o ładowarkę.

Akumulator w modie e-papierosa podporządkowuje się prawu fizyki i zasadom funkcjonowania innych urządzeń zasilanych w ten sposób. Innymi słowy, jeśli dużo vapujesz to ładować e-papieros też trzeba będzie często - podobnie jak na przykład w komórce. Ładowarka elektronicznego papierosa ma swoje własne cechy - moc i pojemność.

Zasada pierwszego ładowania

Za pierwszym razem trzeba naładować akumulator zgodnie z określonymi wytycznymi, wtedy ładowarka elektronicznego papierosa posłuży dłużej i bardziej stabilnie.

Początkowo trzeba rozładować akumulator do całkowitego wyłączenia urządzenia. Po tym, podłączyć ładowanie do e-papierosa. Ładuje się on od kabla micro-USB, które zazwyczaj dostarczany jest wraz z urządzeniem. Jednocześnie należy trzymać akumulator na ładowaniu 8-12 godzin, a nie odłączać natychmiast, jak tylko wskaźnik wskaże, że urządzenie jest naładowane. Tę procedurę z ładowarką e-papierosa należy przeprowadzić trzy razy.

Zasada kolejnego ładowania

Po trzech razach trzeba ładować e-papieros w razie potrzeby, to znaczy, gdy tylko akumulator poda "sygnał dźwiękowy" należy podłączyć urządzenie do źródła zasilania. Nie doprowadzać e-papieros, do całkowitego wyłączenia się - to psuje akumulator. Rozładować akumulator do zera potrzeba tylko pierwsze trzy razy.

Zasady konserwacji ładowarki

Jeśli nie wciągać całej pary, którą produkuje elektroniczny papieros, na ładowarce i akumulatorze powstaje kondensacja. Akumulator powinien być oczyszczony od niej, aby uniknąć zwarć i innych usterek na klemach.

Pożegnalne słowa

Znalezienie oryginalnej ładowarki do elektronicznego papierosa może być problematyczne, więc najlepiej przy zakupie wziąć dwie. W kwestii usług, zasad i gwarancji, należy skontaktować się ze sklepem, ponieważ modeli elektronicznych papierosów i ładowarek do nich jest dużo. Zasada jest jedna, a opcje podłączenia i powiadomienia o naładowaniu są różne.

Wniosek

Przestrzeganie tych prostych zasad eksploatacji ładowarki papierosa elektronicznego zapewniają długotrwałą bezawaryjną pracę twojego urządzenia, wiernie dbaj o swój gadżet i on podaruje ci dużo pary i zaoszczędzi pieniądze.