Warning и attention! Wybór bezpiecznej baterii elektronicznego papierosa

2016.12.06

Zbytecznym jest mówić o tym, jak ważna jest bateria do elektronicznego papierosa. Korzystnie jest wspomnieć o bezpieczeństwie baterii, i doradzić, jak wybrać najlepszą baterię do e-papierosa.

Dlaczego tak ważne jest, aby wybrać odpowiednią baterie? Ponieważ akumulator — to wybuchowy przedmiot. Znajdując się w e-papierosie , między innymi, znajduje się w bezpośredniej bliskości z twarzą.

Aby wybrać najlepszą baterię do e-papierosa, trzeba znać się na jego oznaczeniu i rozumieć zasady działania. Pierwsze trzy litery na akumulatorze wskazują skład chemicznego, materiał, z którego jest wyprodukowany oraz możliwość doładowania odpowiednio. Tak, litera I mówi o składzie litowo-jonowym. Litera R oznacza ładowanie, a materiał bywa trzech typów:

- C - kobalt;

- N - Nikiel;

- M - mangan.

Zatem IMR bateria - litowo-jonowy manganowy akumulator wielokrotnego ładowania. Jeśli korzystasz z varivoltów lub mehmodów, to najlepiej nie brać baterię kobaltową, ponieważ jej prąd wyjściowy może nie wystarczyć. Najwyżej — wersje hybrydową.

Innym ważnym parametrem akumulatora — jest maksymalny prąd rozładowania. On pokazuje stosunek siły prądu do pojemnośći baterii, czyli ile energii można uzyskać z baterii, nie uszkadzając jej fizycznie. Jeśli samodzielnie nawijasz uzwojenia, należy przypomnieć sobie prawo Ohma (siła prądu jest wprost proporcjonalny do oporu). Vaperowi zawsze się chcę więcej pary, a jeśli używasz opór uzwojeń <0,1 Ohm przy dużej mocy, bateria może nie wytrzymać obciążenia. Należy pamiętać, że bateria e-papierosa nie naprawia się- zepsuty akumulator nie naprawisz.

Przy wyborze najlepszej baterii do elektronicznego papierosa należy rozważyć zgodność baterii. W przypadku korzystania z dwóch niedopasowanych do siebie baterii 18350 zamiast jednej 18560, w celu zwiększenia mocy, wtedy zamiast "powera" można dostać obrażenia fizyczne. Ze względu na różne szybkości rozładowania baterii jeden z akumulatorów zostanie naładowany silniej w wyniku tego ostatni w stanie termicznego rozpędu zacznie niekontrolowany przesuw tej "zdrowej" baterii. Urządzenie będzie działać na zużycie i prędzej czy później, zepsuje się.

Żadna bateria elektronicznego papierosa, czy to Allegro lub Panasonic nie daje 100% gwarancji bezpieczeństwa. Ratowanie tonących, jak wiadomo, sprawa samych tonących. Wnikajcie w zasadę działania urządzenia, konsultujcie się z ekspertami, uczcie się fizyki, i wtedy będziecie mogli wybrać najlepszy akumulator do elektronicznego papierosa, a także uniknąć przykrych skutków.